Pistoleciarze „Gwardii” Zielona Góra wystrzelali Puchar Polski.

Na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra rozegrano zawody finałowe o Puchar Polski oraz VI Memoriał Ireneusza Jagodzińskiego. Oddzielnie rywalizowali karabiniarze i pistoleciarze, najlepsi seniorzy i juniorzy, zakwalifikowani do strzelań finałowych na podstawie wyników uzyskanych w trzech rundach Pucharu Polski. W strzelaniach finałowych nad rywalami dominowali pistoleciarze z Zielonej Góry, którzy z olbrzymią przewagą nad konkurentami wywalczyli to cenne trofeum. Gwardziści zdobyli 135 punktów, a drugi Zawisza Bydgoszcz tylko 59 punktów. Na ten imponujący dorobek punktowy zapracowało 14 zawodników. Najlepsi wśród nich to triumfatorzy w swoich konkurencjach, Jakub Rabczuk i Patryk Sakowski sięgnęli po dwa a Maja Jarosińska po jedno zwycięstwo. Na podium pistoleciarze z Zielonej Góry stawali 15 razy.

Nagrodą za zdobycie Pucharu Polski był okazały puchar i 10.000 sztuk amunicji wysokiej klasy. Zdobywcy Pucharu Polski: Jakub Rabczuk, Patryk Sakowski, Maja Jarosińska, Marek Ujazdowski, Maciej Korcz, Grzegorz Długosz, Adrian Filistowicz, Robert Mąkowski, Jakub Rosa, Paweł Walania, Dawid Sakowski, Krystyna Macur, Roman Kędra, Paweł Mały. W strzelaniach karabinowych Gwardziści zajęli 4 miejsce, nieznacznie ulegając Śląskowi Wrocław, a Puchar w karabinie wywalczyła Zawisza Bydgoszcz. Najlepszym zawodnikiem Gwardii w karabinowym teamie była Natalia Kochańska, która zwyciężyła w karabinie pneumatycznym seniorek. Najlepsze wyniki strzelców Gwardii Zielona Góra

4m. Barbara Modrzyk elim. 1120 finał 418,1 pkt

Puchar Polski był ostatnimi zawodami w strzelaniach kulowych. Najbliższe miesiące, do marca 2019 roku strzelcy będą spędzać na strzelnicach pneumatycznych i uczestniczyć w zawodach, w tych strzelaniach.

opracował: Jerzy Zarzycki Wydarzenie zrealizowano dzięki: