Strzelcy Gwardii Zielona Góra podbili Wrocław.

Na strzelnicach „Śląska” Wrocław odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których rywalizowali najmłodsi strzelcy z 4 województw (Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie i Wielkopolskie). W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 18 klubów. Podobnie jak w latach poprzednich na strzelnicach dominowali zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy wywalczyli 13 medali, oraz wystrzelali 72 punkty i zdecydowanie wyprzedzili gospodarzy zawodów, strzelców Śląska Wrocław (42 punkty). Na trzecim miejscu zawody zakończyli zawodnicy „Bock” Rawicz (15 punktów). W prowadzonej równolegle klasyfikacji województw nie udało się Zielonogórzanom zwyciężyć. Musieli uznać wyższość strzelców z Wielkopolski, którzy uzbierali 84 punkty, ale na ten dorobek pracowali zawodnicy z 10 klubów, a Lubuskie (72 punkty) reprezentowali wyłącznie zawodnicy z Zielonej Góry. Trzecie miejsce zajęli strzelcy z Dolnośląskiego (57 punktów).

W ekipie zielonogórskiej najlepiej się spisała Barbara Macur, która zdobyła dwa złote medale. Oprócz niej zwycięstwa osiągnęli jeszcze Jakub Głubisz w strzelaniach karabinowych, oraz Jakub Cydzik i Wojciech Sawicki w strzelaniach pistoletowych, a kolejnych pięciu zawodników zdobyło medale srebrne i brązowe.

5 Natalia Stefaniuk 389,1 pkt

Za dwa tygodnie najlepsi młodzicy Gwardii wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się na strzelnicach „Zawiszy” w Bydgoszczy.

Opracował: Jerzy Zarzycki