Grad medali strzelców Gwardii Zielona Góra w Mistrzostwach Polski Juniorów!

Zawody strzeleckie - Ustka 2018 drużyna Gwardii
 Na podium -od lewej: J. Rabczuk, P. Sakowski, M. Korcz
Nad samym morzem, w zmiennych warunkach pogodowych, na strzelnicach Ustki spotkali się najlepsi Polscy juniorzy, by rozdzielić medale Mistrzostw Polski. Do Ustki przyjechało około 150 zawodników z 38 klubów. Doskonale spisali się strzelcy Gwardii Zielona Góra, którzy wystrzelali 9 medali indywidualnych i 5 krążków drużynowych. W klasyfikacji klubowej przez całe zawody trwała zacięta rywalizacja Gwardzistów ze strzelcami Kalibru Białystok. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy z Podlasia z dorobkiem 188 punktów, a strzelcy z Zielonej Góry zajęli drugie miejsce z wynikiem 176 punktów. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli zawodnicy Legii Warszawa (109 pkt). W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo Podlaskie (188 pkt), a tuż za nim uplasowało się Lubuskie (176 pkt).

Znakomicie w Mistrzostwach spisali się pistoleciarze, wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki, którzy wywalczyli wszystkie 9 medali indywidualnych. Dominatorem tych zawodów został Patryk Sakowski, brązowy medalista Mistrzostw Świata, zakończonych przed tygodniem. Utrzymał formę i wystrzelał 2 medale złote i po jednym srebrnym i brązowym. Nieznacznie mu ustępował Jakub Rabczuk, który wywalczył trzy krążki, jeden złoty i dwa srebrne, a kolekcję medalową strzelców Gwardii Zielona Góra uzupełnia srebrny medal Adriana Filistowicza i brązowy krążek Macieja Korcza. Ogólnie zawodnicy Kubiaka i Zarzyckiego zabrali 9 z 12 możliwych do zdobycia medali. Coś niesamowitego, bo trzeba dodać, że były też miejsca tuż za podium.

Mniej szczęścia mieli podopieczni Damiana Komolki i Ewy Matuszkiewicz w karabinie, z których tylko Karolina Pawlak zakwalifikowała się do finałowej ósemki w karabinie pneumatycznym i na tym miejscu zakończyła rywalizację strzelając w finale 120 pkt (eliminacje rek. życiowy 611,2 pkt). Na 10 miejscu rywalizację zakończył najlepszy karabiniarz Mikołaj Masłowski, który w karabinie dowolnym wystrzelał 1105 punktów. W rywalizacji drużynowej złoty medal wywalczyli w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów Gwardziści w składzie: Patryk Sakowski, Jakub Rabczuk i Marek Ujazdowski z wynikiem 1675 punktów. Medal srebrny i 2 brązowe wystrzelała drużyna karabinowa juniorów w składzie Mikołaj Masłowski, Jacek Kurkowski i Grzegorz Dębowy. Juniorki w karabinie do bogatego dorobku dorzuciły medal brązowy w karabinie pneumatycznym, startując w składzie Karolina Pawlak, Barbara Modrzyk i Julita Bącler.

8 Jakub Rabczuk elim. 516 pkt

W najbliższy weekend w Bydgoszczy odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem Młodzieżowe i Młodzików. To już ostatnie Mistrzostwa Polski w 2018 roku. Strzelcy Gwardii liczą na zdobycie kilku medali.

Opracował: Jerzy Zarzycki