3 medale strzelców Gwardii Zielona Góra w Mistrzostwach Polski

II miejsce. Od lewej P. Mały, P. Sakowski, G. Długosz
Na strzelnicach Śląska” Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w konkurencjach kulowych. W zawodach udział wzięli najlepsi Polscy strzelcy i o medale było niezmiernie ciężko. Zielonogórscy strzelcy nie mieli szczęścia w tych zawodach i potrafili wywalczyć trzy medale, wszystkie w rywalizacji drużynowej.

Indywidualnie najwyższe miejsce 4 wywalczył junior Patryk Sakowski, który w pistolecie szybkostrzelnym był 4 po eliminacjach (566 pkt rekord życiowy) i tą samą lokatę utrzymał po finale, w którym uzyskał 17 trafień i jedno trafienie zabrakło Patrykowi do brązu. Piątą lokatę wywalczył Grzegorz Długosz w pistolecie dowolnym (546 pkt) i 5 miejsce zajęła Natalia Kochańska w karabinie sportowym 60 leżąc ( 614,4 pkt). Świetnie rywalizację o medal w karabinie sportowym 3x40 strzałów kobiet rozpoczęła Sylwia Bogacka, która w eliminacjach wystrzelała najlepszy swój wynik w tym roku 1156 punktów i z drugim wynikiem awansowała do finału, w którym zajęła 6 miejsce. W tej samej konkurencji Natalia Kochańska zajęła 9 miejsce z wynikiem 1143 punkty. Należy jeszcze podkreślić bardzo dobrą postawę Jakuba Rosy, juniora młodszego, który w pistolecie szybkostrzelnym wywalczył 8 miejsce, z wynikiem 555 punktów.

Srebrny medal drużynowy wywalczył zespół juniorów, w składzie Patryk Sakowski (566 pkt), Jakub Rosa (555 pkt) i Adrian Filistowicz (529 pkt), przegrywając tylko z doświadczonymi seniorami z Floty Gdynia. Drugi srebrny medal wystrzelała drużyna pistoleciarzy dowolnych na 50 m. w składzie Grzegorz Długosz (546 pkt), Paweł Mały (533 pkt) i Patryk Sakowski (531 pkt). Brązowy medal wywalczyła drużyna karabiniarek w karabinie sportowym 3x40 w składzie Sylwia Bogacka (1156 pkt), Natalia Kochańska (1143 pkt) i Barbara Modrzyk (1116 pkt).

Już za 10 dni we Wrocławiu odbędzie się kolejna duża impreza, finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której wystartuje 23 zawodników „Gwardii” Zielona Góra, którzy będą reprezentować Zieloną Górę i województwo Lubuskie.

Opracował: Jerzy Zarzycki