Strzelcy Gwardii zdobyli Złotą Krócicę!

Na strzelnicach „Legii” Warszawa juniorzy młodsi z całej Polski rywalizowali o tradycyjne trofea, Złotą Krócicę w strzelaniach pistoletowych i Złoty Muszkiet w rywalizacji karabiniarzy. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy broni krótkiej, którzy wywalczyli to cenne trofeum z dużą przewagą nad pozostałymi Klubami. Pistoleciarze z Zielonej Góry wystrzelali 95 punktów, a drugi zespół Kaliber Białystok uzbierał 49 punktów. Karabiniarze z Zielonej Góry zajęli w zawodach 4 miejsce ulegając Zawiszy Bydgoszcz, Śląskowi Wrocław i Kalibrowi Białystok. Zawody w Warszawie były kolejną eliminacją do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszyscy zawodnicy z Zielonej Góry wywalczyli awans. Rywalizacja na strzelnicach Legii odbywała się w trudnych warunkach. Strzelnice nie spełniają dzisiejszych wymagań, są położone w terenie piaszczystym i przy aktualnej pogodzie (gorąco) zawodnicy czuli się jak na pustyni.

Najlepiej w zawodach zaprezentowała się Maja Jarosińska, która zwyciężyła w konkurencji pistolet pneumatyczny, a w pistolecie sportowym zdobyła srebrny medal. W strzelaniach karabinowych złoty medal wystrzelał Jakub Kruk w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc. Dwa medale srebrny i brązowy wywalczył Jakub Rosa w strzelaniach pistoletowych, a Wojciech Wybranowski uzupełnił kolekcję medalową zdobywając brąz w pistolecie dowolnym (324 pkt).

Przed juniorami młodszymi „Gwardii” jeszcze jedna eliminacja do finałów OOM. Będą to Mistrzostwa IV strefy, które odbędą się w Zielonej Górze.