Wielki Puchar Kaczawy w strzelectwie

Złotoryja była organizatorem atrakcyjnych zawodów strzeleckich w strzelaniu z broni pneumatycznej. W obsadzie międzynarodowej odbyły się zawody klasyfikacyjne, a następnie „Wielki Puchar Kaczawy”. Najlepsi zawodnicy tych zawodów rywalizowali o sztabki złota wielkości 20, 15 i 10 gram z certyfikatami. W zawodach wystartowała ośmioosobowa reprezentacja „Gwardii” Zielona Góra. W strzelaniach karabinowych Klub reprezentowała Sylwia Bogacka, która w zawodach klasyfikacyjnych zajęła 4 miejsce (eliminacje 618,4 i finał 204,8 pkt), a w Pucharze Kaczawy zwyciężyła z rekordem życiowym 626,3 pkt). W finale karabinowym o sztabki złota Pani Sylwia zajęła pechowe 4 miejsce.

W strzelaniach pistoletowych najlepiej spisali się Maja Jarosińska w strzelaniu juniorek i Marek Ujazdowski w juniorach. Oboje zwyciężyli w obu strzelaniach. W pierwszym strzelaniu 2 miejsce w juniorach zajął Patryk Sakowski, a w drugim strzelaniu 3 miejsce wywalczył Maciej Korcz. Ponadto w rywalizacji mixów pistoleciarze „Gwardii” Maja Jarosińska i Patryk Sakowski zdobyli srebrne medale, ulegając duetowi Śląska Wrocław. Do finału o sztabki złota zakwalifikowało się 5 strzelców „Gwardii” Zielona Góra. W finale wystartowało 16 zawodników. Jako pierwsi z Gwardzistów wypadli z rywalizacji Roman Kędra (14 miejsce) i Marek Ujazdowski (13 miejsce). Na ósmym miejscu rywalizację zakończyła Maja Jarosińska, a Maciej Korcz zajął 6 miejsce. Ostatni Zielonogórzanin, Patryk Sakowski zakończył rywalizację na piątym miejscu. Nie udało się nikomu z Gwardii wywalczyć złotej sztabki, a kolejna szansa na złoto dopiero za rok.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w zawodach klasyfikacyjnych

A. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorki
1. Maja Jarosińska elim. 543 pkt finał 232,3 pkt B. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorzy