Strzelcy Gwardii Zielona Góra zdobyli cztery medale na Mistrzostwach Polski Młodzików

Na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu z karabinu i pistoletu. W zawodach wystartowało około 200 zawodników z ponad 40 klubów. To ostatnie zawody strzeleckie w 2017 roku, w konkurencjach kulowych. Rozegrano je przy wspaniałej pogodzie, dzięki czemu było wiele świetnych wyników.

Najmłodsi adepci strzelectwa walczyli o medale i punkty dla klubów w rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Nieoficjalnie, w strzelaniach pistoletowych Gwardia Zielona Góra została Klubowym Mistrzem Polski i to z bardzo dużą przewagą nad Flotą Gdynia i Zawiszą Bydgoszcz. Zielonogórscy pistoleciarze na Mistrzostwach Polski Młodzików zdobyli do tej rywalizacji 75 punktów, a druga w tej rywalizacji Flota Gdynia nazbierała 26 punktów. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w terminie późniejszym.

W drużynie zielonogórskiej świetnie spisali się pistoleciarze, którzy zdobyli 4 medale i wiele miejsc w pierwszej ósemce. Jakub Tymczyj zajął 6 miejsce w karabinie sportowym 3x10 z wynikiem 262 punkty.

W ekipie pistoletowej Gwardii złoty medal wywalczył Jakub Cydzik w pistolecie szybkostrzelnym, ale Paweł Poźniak wystrzelał dwa medale, srebrny i brązowy. W grupie pistoleciarek bardzo dobrze zaprezentowała się Alicja Płuciennik, która w każdej z trzech konkurencji była blisko podium.

5 Zuzanna Horowska 254 pkt

Na zawodach rozegrano jeszcze jako konkurencje pokazowe strzelania w karabinie i pistolecie pneumatycznym mix (pary mieszane). Świetnie spisał się team pistoletowy w składzie Wiktoria Szablewska i Hubert Kaczmarek zdobywając brązowe medale.

Zawody zostały bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone przez ZKS „Gwardia” Zielona Góra, a już niedługo, bo w dniach 19 – 22 października przyjadą do Zielonej Góry najlepsi seniorzy i juniorzy, na inaugurację sezonu pneumatycznego i IX Memoriał Stanisława Maruchy.

Opracował: Jerzy Zarzycki