V Memoriał Ireneusza Jagodzińskiego

tr  Ireneusz Jagodziński
W dniach 18-19 marca 2017 na obiektach ZKS Gwardia w Zielonej Górze, odbyły się zawody strzeleckie upamiętniające sylwetkę zawodnika później szkoleniowca i sędziego – przedwcześnie zmarłego Ireneusza Jagodzińskiego. Zawody - głównie dla młodzików - którzy strzelali swoje konkurencje dwukrotnie i w niedzielę rozegrali finały w pistolecie pneumatycznym i karabinie pneumatycznym.

W konkursie juniorów i seniorów-open w pistolecie pneumatycznym medalowe miejsca zajęli zielonogórzanie:
I miejsce – Krystyna Macur 380 pkt.
II miejsce Grzegorz Długosz 375 pkt.
III miejsce Paweł Mały 373 pkt.

W tej kategorii wiekowej w karabinie pneumatycznym również zielonogórzanie zajęli całe podium.
I miejsce Natalia Kochańska 407,6 pkt.
II miejsce Karolina Pawlak 403,9 pkt
III miejsce Adam Nowakowski 400,6 pkt.

W pistolecie pneumatycznym juniorów młodszych-open
I miejsce Maja Jarosińska - ZKS Gwardia 370 pkt.
II miejsce Emilian Pajzert – Lesna Leszno 366 pkt.
III miejsce Gracjan Kopka – ZKS Gwardia 365 pkt.

W tej kategorii wiekowej w karabinie pneumatycznym całe podium, również okupowały zielonogórzanki
I miejsce Barbara Modrzyk 407,4 pkt.
II miejsce Julita Bącler 402 pkt
III miejsce Anita Polewska 402 pkt.

Młodzicy strzelali dwukrotnie i suma dwóch strzelań klasyfikowała zawodników na podium

W karabinie pneumatycznym młodziczek:
I miejsce Patrycja Głuch – ZKS Gwardia 288,6+281,3 pkt.
II miejsce Zuzanna Zofia Sura – Lesna Leszno 283+284,3 pkt.
III miejsce Weronika Dudkiewicz – ZKS Gwardia 281,1+283,5

Młodzicy:
I miejsce Radosław Mróz – Agat Złotoryja 282,5+270,4 pkt.
II miejsce Jakub Tymczyj – ZKS Gwardia 258,1+251,4
III miejsce Mikołaj Jurkiewicz – ZKS Gwardia 253,3+249,4

W pistolecie pneumatycznym młodziczek
I miejsce Izabela Owczarz – Bock Rawicz 254+258 pkt.
II miejsce Alicja Płuciennik – ZKS Gwardia 249+263 pkt.
III miejsce Julia Alcer – Bock Rawicz – 234+242 pkt.

Młodzicy:
I miejsce Jakub Cydzik – ZKS Gwardia 265+271 pkt.
II miejsce Hubert Kaczmarek – ZKS Gwardia 265+264 pkt.
III miejsce Mariusz Bartczak – ZKS Gwardia 266+262 pkt.

Finał o nagrody specjalne w karabinie wygrała Weronika Dudkiewicz przed Darią Muszyńską i Patrycją Głuch – wszystkie ZKS Gwardia. W pistolecie finał wygrał Hubert Kaczmarek przez Mariuszem Bartczakiem i Jakubem Cydzikiem.

Dekoracji w zawodach dokonywał Mieczysław Kubiak, który był pierwszym trenerem Ireneusza Jagodzińskiego. Zawody zostały zrealizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra, oraz Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego.